Inspirujemy do życia w równowadze, w zgodzie z naturą i kulturą.

Ludziom gór i górskiej przyrodzie

By wszyscy czuli się w górach dobrze

Wracamy do korzeni

Z szacunku do miejsca pochodzenia i dziedzictwa regionu, firma Żywiec Zdrój S.A przekazała swój zakład rozlewniczy położony w otulinie Żywieckiego Parku Krajobrazowego na rzecz Fundacji Górom . Dzięki temu, miejsce to będzie żyło tradycją góralską oraz edukacją ekologiczną, służąc mieszkańcom i środowisku na Żywiecczyźnie.

Co robimy?

Fundacja Górom

Czynna ochrona siedlisk przyrodniczych i zasobów wodnych na wybranych terenach powiatu żywieckiego. Projekt realizowany w partnerstwie z Żywiec Zdrój S.A

Fundacja Górom

Badania terenowe

Przeprowadzamy badania muzyki w subregionach Żywiecczyzny, analizując różnice i podobieństwa w muzyce górali z Doliny Koszarawy, znanej z występowania dud żywieckich i Doliny Sołygdzie dominowały gajdy.

Fundacja Górom

Biegi górskie dla dzieci i młodzieży

Góry. Naturalna arena to uprawiania sportów. Sami w taki właśnie sposób z gór korzystamy i chcemy pokazać młodym ludziom, jak wiele sportowych możliwości daje mieszkanie w terenie górskim. Konkretnie: chcemy ich wprowadzić w świat biegów górskich

Fundacja Górom

Sprzątamy góry, edukujemy mieszkańców górskich miejscowości, uświadamiamy i uwrażliwiamy ich na problem jakim jest zanieczyszczenie środowiska naturalnego.

Fundacja Górom

Dziewięćsił Festiwal

Festiwal Beskidów i Śląska Cieszyńskiego | 7-9 czerwca 2024 | Sfinansowano z Budżetu Samorządu Województwa Śląskiego

Fundacja Górom

𝗠𝗨𝗭𝗬𝗞𝗢𝗪𝗔𝗡𝗜𝗘 - spotkania muzykanckie w osadzie Sopki Stopki w Cięcinie. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu. Do udziału zapraszamy zarówno początkujących jak i zaawansowanych muzyków ludowych z instrumentem lub bez. Podczas spotkań gramy muzykę z różnych części Żywiecczyzny, a w szczególności te mniej znane utwory by stały się popularniejsze.

Fundacja Górom

Warsztaty Pasterskie

• Centrum edukacyjne • Owcoterapia • Letnie i zimowe półkolonie

Fundacja Górom

Wolontariat Górom

Opiekujemy się lokalną kulturą ludową. Dołącz do nas!

Fundacja Górom

Archiwum społeczne gromadzące dziedzictwo kulturowe Beskidu Żywieckiego. To zbiór materiałów etnograficznych zamieszczony w jednym miejscu w sieci.

Fundacja Górom

Żywiecka Szkoła Tradycji

• Edukacja regionalna • Warsztaty muzyczne i rękodzielnicze • Wydarzenia kulturalne • Żywiecka Szkoła Tradycji jest realizowana przez Fundację Górom w ramach Akademi Kolberga. Program Akademia Kolberga jest realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach zadania „Akademia Kolberga 2022” prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fundacja Górom

Prowadzimy zajęcia umuzykalniające dla dzieci. 𝗟𝘂𝗱𝗼𝗻𝗸𝗶 - śpiewanki i wyliczanki z repertuaru muzyki Beskidu Żywieckiego! Te zajęcia nie tylko rozwijają umiejętności muzyczne wśród dzieci, ale przede wszystkim dają im możliwość poznawania kultury ludowej swojego regionu.

Fundacja Górom - nasz zespół

Rafał (1)
Rafał Bałaś

- Dyrektor Programowy & Koordynator Wolontariatu

500488112
rafal@gorom.pl

 
Magda (1)
Magdalena Waligóra-Rutkowska

- Dyrektorka ds. Projektów i Administracji

661837845
 
Kasia (1)
Katarzyna Czarnota

- Komunikacja & Administracja

604187548
 
Marta (1)
Marta Matuszna

- Koordynatorka Edukacji

Dominik
Dominik Imielski

- Media & Outdoor

 
g&j
Gabriela i Jan Stopka

- Zarząd Fundacji

Partnerzy:

Fundacja Górom

ul. Św Katarzyny 187
34-350 Cięcina
NIP 5532572314
KRS 0000910814
REGON 389408700

Dokumenty do pobrania

Statut Fundacji Górom